PortalliPortalli  ForumForum  AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  YöneticilerYöneticiler  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 Travian

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
By-_-koL10
HTT Üyesi
HTT Üyesi
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 26
Şehir : Manisa
Meslek : Turk'e Ayit Olan Herseye Sahip Cıkmak
Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Travian   C.tesi Ağus. 11, 2007 3:56 pm

Travian bir online tarayıcı oyunudur. Bu oyuna başladığınızda bir köyünüz vardır. Oyunun başlangıcında sahip olduğunuz tek şey köyünüzdeki merkez binasıdır. Travian\'da dört çeşit hammadde bulunmaktadır: Odun, tuğla, demir ve tahıl. Köyünüzdeki yapılarla ilgilenmeden önce ilk olarak hammadde üretimini artırmalısınız. Hammadde üretimini artırdıktan sonra köyünüzü geliştirmeye başlayabilirsiniz. Hammadde deposu ve tahıl ambarı kurarak köyünüzde daha fazla hammadde ve tahıl bulundurabilirsiniz ve ayrıca sığınaklar sayesinde hammaddelerinizi düşman yağmacılardan koruyabilirsiniz.

Travian\'da yalnız değilsiniz. Binlerce oyuncudan oluşan büyük bir online-alanda oynuyorsunuz. Özellikle yakın çevrenizdeki oyunculara dikkat etmelisiniz. Haritada Travian\'ı daha iyi bir bakış açısı ile inceleme imkanı bulacaksınız. Bu oyunda üç ırk vardir. Romalılar, Cermenler ve Galyalılar.Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır.Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk secmelisiniz.

Romalılar

Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir. Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır. Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.

Özellikler: 1. Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir 2. Surlar sayesinde yüksek savunma primi 3. Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör) 4. Cok güçlü piyade, ortalama güçte süvari 5. Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.

Askerler: Lejyoner, Pretoryan, Emperyan, Equites Legati, Equites Imperatoris, Equites Caesaris, Koçbaşı, Ateş Mancınığı, Senatör, Göçmen

Galyalılar

Galyalılar en barışcıl halktır. Askeri eğitimlerinde savunmaya ağırlık verirler, hücumda performansları neredeyse diğer halklarla aynıdır.Süvarileri mükemmeldir, atları çok iyi yetiştirilmiştir ve hızlarıyla düşmanlara ani ve şaşırtıcı saldırılar yapabilirler.

Bu halkı savunması kolaydır aynı zamanda hücumlardada iyidirler. Bu halk oyuncuya istediği şekilde stratejik oynama imkanı sunar, fakat bunun için oyuncu becerisini ve tecrübesini göstermelidir. Ama tabiiki amatörlerde bu halkla başarılı olabilirler!

Özellikler: 1. Hız primi: Travianda en hızlı ordu 2. Orta savunma primi: Çit 3. Satıcılar 750şer hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 24 sektör) 4. Sığınak kapasitesi 2 kat daha fazladır (Yağmalamalarda savunma) 5. Pahalı savunma makinaları 6. Masrafsız göçmenler

Askerler: Phalanx, Kılıçlı, Casus, Toytatın Şimşeği, Druyid, Heduan, Koçbaşı, Mancınık, Kabile Reisi, Göçmen bunlaraın yanında galyalılar diğer halkarın yapamdıkları tuzakçılar koyup dikkatsizce saldıran düşmanlarını tuzağa düşürüp esir etmeye yarayan yapıları vardır bu yapının adı tuzakçılardır.

cermenler

Cermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş ve dehşet saldırılarından dolayı herkesin korkulu rüyasıdır ve ölümden korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.

Askeri disiplinleri diğer halklara göre azdır, bu nedenle cermenlerin savunma gücü ve hızı azdır. Saldırıyı seven ve tecrübeli oyuncular için cermenler daha uygundur!

Yağmalama primi: 1. Düşman sığınaklarının sadece 2/3\'ü yağmalanamaz 2. Toprak siper kolay kolay yıkılmaz fakat çok fazla da savunmada etki gösteremez 3. Satıcılar 1000er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 12 sektör) 4. Askerlerin yağmalama gücü yüksek, ucuz ve hızlı eğitilebilir 5. Savunmada zayıf

Askerler: Tokmak Sallayan, Mızrakçı, Balta Sallayan, Casus, Paladin, Toyton, Koçbaşı, Mancınık, Reis, Göçmen

Merkez Binası

Merkez binasında mimarlar ve inşaat ustaları yaşarlar. Merkez binasının seviyesine göre hammadde alanları ve yapılar daha çabuk geliştirilebilir.

Halk avantajları: Romalılar: Aynı zamanda bir hammadde alanı ve bir bina geliştirebilir.


Hammadde Deposu

Hammadde deposunda odun,tuğla ve demir depolanır. Deponun seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir depo daha kurulabilir.


Tahıl Ambarı

Tahıl ambarında çiftliklerden gelen tahıllar depolanır. Tahıl ambarının seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir ambar daha kurulabilir.


Sığınak

Saldırı anında köylüler hammaddenin bir miktarını sığınağa saklarlar. 1.seviyede her hammadde tipinden 100er adet yağmalamalara karşı korunur. 10.seviyeden sonra yeni bir sığınak daha kurulabilir.

Halk avantajları: Galyalılar: Sığınağın kapasitesi 2 kat daha fazladır. Cermenler: Düşmanın sığınağı 66% olarak sayılır ve ona göre fazla götürülür.


Elçilik

Bir birliğe (ittifaka) üye olmak için elçilik binası kurmalısınız. 3.seviyede kendinizde bir birlik kurabilirsiniz. Her seviyede birliğin maksimum üye sayısı 3 artar.


Askeri Üs

Askeri üs askerlerin toplandığı alandır. Askerler buradan başka birlik üyelerini desteklemeye, başka köyleri yağmalamaya veya fethetmeye gönderilir.Askeri üs sadece köyün merkezinde ayrılmış olan özel bölgeye kurulabilir.Yapı seviyesi artırıldıkça mancınıklarla saldırı düzenlenebilecek düşman yapılarının sayısıda artar.


Pazar

Pazar yerinde diğer oyuncularla hammadde alışverişi yapılır. Pazar yerinin seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla nakliyeci sahibi olunur ve aynı anda bir çok oyuncu ile ticaret yapabilirsiniz.

Halk avantajları: Romalılar: Satıcı 500 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 16 Sektör. Cermenler: Satıcı 1000 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 12 Sektör. Galyalılar: Satıcı 750 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 24 Sektör.


Kışla

Kışlada kara birliği yetiştirilir.Binanın yapı seviyesi arttıkça askerler daha hızlı yetiştirilir.


Ahır

Süvariler ahırda yetiştirilir ve eğitilir.Yapı seviyesi arttıkça süvarilerin eğitim süreleri kısalır.


Tamirhane

Koçbaşları ve mancınıklar tamirhanede üretilir ve hazırlanır.Yapı seviyesi arttıkça üretim hızlanır.

Akademi

Akademide değişik askeri birlikler yetiştirilir ve geliştirilir.


Silah Dökümhanesi

Silah dökümhanesinde askerlerin saldırı gücü geliştirilir.


Zırh Dökümhanesi

Zırh dökümhanesinde askerlerin savunma gücü geliştirilir. Araştırmalar dökümhanenin seviyesine göre fazlalaşır ve zırhlar iyileşir.


Saray

Saray, köylerin birine kurulabilir ve bu yapı otomatik olarak başkent koruması altında olur. Oyuncunun 4\'ten az köyü varsa başkent düşman tarafından işgal edilemez.

Seviye 10, 15 ve 20\'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.


Köşk

Köşk kralın ziyarete geldiğinde konakladığı yapıdır. Bir köyü işgal edebilmek için saray ve köşk önce mancınıklarla yerle bir edilmelidir.

Seviye 10 ve 20\'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.


Ticari Merkez

Ticari merkezde at arabaları geliştirilir ve bunlar güçlü atlarla çekilir.Satıcılar bu binanın seviyesine göre daha fazla hammadde taşıyabilir.

Her seviyede kapasite 10% artar ve 20.seviyede bir satıcı 3 kat daha fazla hammadde taşıyabilir.


Turnuva Yeri

Turnuva yerinde askerler antrenman yapabilir ve metanetlerini geliştirirler.Turnuva yerinin seviyesini yükselttikçe askerler 20 sektörden fazla mesafelerde daha hızlı olur.
oynamak için www.travian.com.tr


yorumlarınızı bekliyorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hackturkiye.ile.biz
stings68
System RooT
System RooT
avatar

Mesaj Sayısı : 227
Şehir : Hack ALemi | HackTurkiye
Meslek : Hack | Sanal | Security
Kayıt tarihi : 30/07/07

MesajKonu: Geri: Travian   C.tesi Ağus. 11, 2007 3:59 pm

Eyw Saol

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hackturkiye.ile.biz
Hacker Namzeti
HTT Üyesi
HTT Üyesi
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 334
Şehir : www.hackturkiye.ile.biz
Meslek : Hack|Hack
Kayıt tarihi : 30/07/07

MesajKonu: Geri: Travian   C.tesi Ağus. 11, 2007 5:02 pm

sağolasın eyw.

_________________


Ne Bizi Sevecek Bir Kız Bulabildik;
Ne De Onların Sevebilecekleri Kadar Basit Olabildik.

BENİM DUYGULARIM YOĞUN BE GÜZELİM!!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hackturkiye.buygoo.net/
06HaCKeR06
HTT Üyesi
HTT Üyesi
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 38
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 12/08/07

MesajKonu: Geri: Travian   Ptsi Ağus. 13, 2007 9:53 am

kardeş ben bunu senden önce verdim ayıp olu ama [[/b]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
stings68
System RooT
System RooT
avatar

Mesaj Sayısı : 227
Şehir : Hack ALemi | HackTurkiye
Meslek : Hack | Sanal | Security
Kayıt tarihi : 30/07/07

MesajKonu: Geri: Travian   Ptsi Ağus. 13, 2007 9:55 am

Kilit Verilmiş

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hackturkiye.ile.biz
 
Travian
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Oyun :: Online Oyun-
Buraya geçin: